KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14301034
nr 1430 1034
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Oljemålning, Södermalm. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 60x54cm, yttermått inklusive ram: 66x61cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
måndag 8 november 2021
kl 20:40:08
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska